בעל עסק, הראש שלך בעננים?

התפתחות הטכנולוגיה והעולם הדיגטלי בשנים האחרונות העניקה לבעלי עסקים רבים מגוון של פתרונות לניהול תהליכים שונים בעסק שלהם. עם המעבר לשירותי ענן, רבים שטרם הכירו את הטכנולוגיה החדשה ואת יכולותיה מתלבטים אם היא מתאימה לעסק שלהם. 

פנינו אל המומחים באמירים הפצה ושאלנו אותם מהם היתרונות של שירותי ענן והאם הם מתאימים לכל עסק?

״בתי עסק רבים, קטנים וגדולים, בחרו להקים חוות שרתים עצמאית ובלעדית להם. אמנם יש לכך יתרונות, אך כיום הודות לטכנולוגיה מתקדמת, לשירותי ענן יתרונות גדולים ורבים יותר.״ אומר שרון יצחק – מנהל פיתוח עסקי באמירים הפצה.

1. צמצם עלויות: האם העסק שלך מוציא יותר מדי על תשתית IT?

צריכת האנרגיה הגדולה, עלויות רכש החומרה, התחזוקה והשדרוג של התשתיות, מהווה אתגר לא קטן בניהול תקציב של כל עסק. המעבר לשירותי ענן מיתר את הצורך של רכישת חומרה, דמי תחזוקה וגיוס צוות IT. במקום זאת, הם יכולים להסתמך על שירות מבוסס מנוי שהוא זול יותר, צפוי וגמיש יותר.

יתרה מזאת, אומר שרון ״ספקי שירותי ענן מציעים בדרך כלל מודלים של תמחור לפי צריכה, כך שבית העסק למעשה משלם רק עבור המשאבים שבהם השתמש ויודע לצפות בסוף כל חודש, כמה ישלם בלי הפתעות מיוחדות״ 

2. 'הקבוע היחיד הוא שינוי': כיצד שירותי ענן מאפשרים גמישות  

״בסביבה העסקית המהירה של היום, השינוי הוא הקבוע היחיד. חברות צריכות להיות זריזות ולהגיב לתנאי השוק המשתנים, לדרישות הלקוחות ולטכנולוגיות המתפתחות.״ אומר שרון.

״כאן נכנסים לתמונה שירותי הענן. שירותי ענן מציעים לעסקים את היכולת להרחיב את תשתית ה-IT שלהם בצורה חלקה, מהירה וקלה ללא כל הפרעה משמעותית לפעילותם.״

 גמישות זו מאפשרת לחברות להגיב במהירות לצרכים עסקיים משתנים, כגון עליות עונתיות בביקוש או שינויים פתאומיים בהתנהגות הלקוחות. שירותי ענן גם מספקים לעסקים את היכולת להתנסות בטכנולוגיות ושירותים חדשים ללא צורך בהשקעות משמעותיות מראש.

3. פרודוקטיביות: איך מעבר לענן יכול לשפר את עבודת הצוות?

מעבר לענן יכול לשפר את עבודת הצוות בכמה דרכים. אחד היתרונות העיקריים של שירותי ענן הוא שהם מאפשרים שיתוף פעולה מרחוק, המאפשר לחברי הצוות לעבוד יחד מכל מקום בעולם. היכולת לבצע שיחות ועידה בווידאו, שיתוף מסמכים ותוכנות לניהול פרויקטים, מאפשרים לחברי הצוות לשתף פעולה בזמן אמת, לשתף רעיונות ולעבוד יחד בצורה יעילה יותר. 

גמישות זו מאפשרת לעסקים למנף את הכישורים והמומחיות של חברי צוות ממקומות שונים, לשפר את שיתוף הפעולה ולהגדיל את הפרודוקטיביות. 

4. מבצר בענן: כיצד שירותי ענן משפרים את אבטחת המידע?

על פי שרון, לקוחות עסקיים רבים של אמירים הפצה, פונים אליהם לא פעם בענייני אבטחת מידע. 

שירותי ענן משפרים את אבטחת הנתונים שכן המערכות עובדות על פי פרוטוקולים ותקנים מתקדמים שנועדו להגן על הנתונים שלהם מפני איומי סייבר. תכונות אלו כוללות חומות אש, מערכות זיהוי ומניעת חדירה, הצפנה ואימות רב-גורמי, בין היתר. על ידי מינוף תכונות האבטחה הללו, עסקים יכולים ליצור מבצר בענן, להגן על הנתונים שלהם מפני גישה לא מורשית, גניבה ואיומי סייבר אחרים.

אחד היתרונות העיקריים של שירותי ענן הוא שהם מספקים לעסקים סביבת אחסון נתונים מאובטחת. ספקי שירותי ענן בדרך כלל מאחסנים נתונים במרכזי נתונים מאובטחים המצוידים באמצעי אבטחה מתקדמים, כגון בקרות גישה ביומטריות, מצלמות מעקב וניטור 24/7 המבטיחים שהנתונים של עסקים מוגנים מפני איומים פיזיים, כגון גניבה, ונדליזם ואסונות טבע.

שירותי ענן מספקים לעסקים גם יכולות זיהוי ותגובה של איומים מתקדמות, המאפשרות להם לזהות במהירות איומי סייבר ולהגיב אליהם. 

״שירותי ענן כמו אלו שבאמירים, כוללים ניטור בזמן אמת של תעבורת רשת, יומני אירועים ונתונים אחרים הקשורים לאבטחה, כמו גם יכולות זיהוי אוטומטי של איומים ותגובה.״ מרגיע שרון את אלו שעדיין חוששים ומספר כי ״על ידי מינוף היכולות הללו, עסקים יכולים לזהות במהירות איומי סייבר ולהגיב אליהם, למזער את ההשפעה על הפעילות שלהם ולהפחית את הסיכון לאובדן נתונים.״

לסיכום, מעבר לשירותי ענן יתרונות רבים שמסייעים לעסקים לצמוח ולשגשג בשוק התחרותי של היום. בין אם מדובר בעסק קטן או גדולת הוא יכול ליהנות מחסכון בעלויות ובכח אדם, פרודקטיביות ואבטחת מידע חזקה. רוצים  לבצע את המעבר ולקצור את היתרונות שיש לשירותי הענן להציע? לחצו כאן למידע נוסף על שירותי ענן